Ile prądu zużywa pompa ciepła?

Pompy ciepła uważane są za jedno z najbardziej ekologicznych źródeł ogrzewania budynków. Energia termalna pozyskiwana z ziemi, wiatru czy wody jest całkowicie czysta i pochodzi w całości z odnawialnych zasobów. Proces pozyskiwania energii nie emituje zanieczyszczeń, tym samym redukujemy swój ślad węglowy. Jednak sama pompa ciepła potrzebuje zasilania elektrycznego, aby mogła pracować i pozyskiwać ciepło. Ile prądu zużywa pompa ciepła i czy wzrosną domowe rachunkach za prąd?

W jakim pomieszczeniu umieścić pompę ciepła?

Wiele osób spoza branży odnawialnych źródeł energii myśli, że pompy ciepła to duże urządzenia szpecące wygląd domu. Część uważa, że to urządzenie potrzebuje specjalnie wydzielonej przestrzeni, większej niż typowa kotłownia. Prawda jest jednak taka, że pompa ciepła wymiarami przypomina mały regał, wąską lodówkę lub komodę. Jakie są typowe wymiary pompy ciepła, w którym pomieszczeniu można ją umieścić i jak wygląda kotłownia z pompą ciepła? Odpowiadamy poniżej!

A
B

Chcesz wiedzieć ile zaoszczędzisz dzięki ekologicznej energii?

Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i wszystko wyjaśni.

Zadzwoń na infolinię +48 570 100 635 lub

Zostaw swój numer telefonu

Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i wszystko wyjaśni.

Potwierdzam, że zapoznałem (-am) się z Polityką prywatności Instal3D i wyrażam zgodę na kontakt w celu przedstawienia oferty.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.
Polityka prywatności