Programy dofinansowań

Mój prąd

Skorzystaj z dotacji ze wsparciem Instal 3d

Zasady programu „Mój Prąd”

Program „Mój Prąd” to polska inicjatywa rządowa, która wspiera obywateli w instalacji paneli fotowoltaicznych, magazynów energii i innych rozwiązań OZE. Program funkcjonuje na terenie całego kraju i jest częścią szerszego planu mającego na celu zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej w Polsce, a także redukcję emisji gazów cieplarnianych i zwiększenie niezależności energetycznej kraju.

Aktualna edycja programu – Mój Prąd 5.0 – trwa do 22.12.2023. W tym czasie możesz złożyć wniosek na dofinansowanie zakupu i montażu rozwiązań związanych z wytwarzaniem zielonej energii. W 2024 spodziewamy się uruchomienia kolejnej edycji programu.

Program „Mój Prąd” – zdobądź dofinansowanie

Chcesz obniżyć rachunki za prąd i założyć fotowoltaikę? Najprawdopodobniej przysługuje Ci dofinansowanie! Możesz otrzymać nawet 16 000 zł.

Jak szybko otrzymać dotację? Zgłoś się do nas! Zajmiemy się wszystkimi formalnościami, skompletujemy dokumenty, wypełnimy, a następnie złożymy Twój wniosek. Pomożemy Ci również wybrać najlepsze w Twojej sytuacji urządzenie i zamontujemy je w Twoim domu. Czas na składanie wniosków jest ograniczony!

Zostaw kontakt,
oddzwonimy do Ciebie

Ile wynosi dofinansowanie w programie „Mój Prąd”?

Możesz otrzymać zwrot do 50% kosztów kwalifikowanych na zakup:

  • Mikroinstalacji fotowoltaicznych od 2 do 10 kW (maksymalnie do 7 000 zł)
  • Pomp Ciepła (maksymalnie do 28 500 zł)
  • Magazynów Ciepła (maksymalnie do 5 000 zł)
  • Kolektorów Słonecznych (maksymalnie do 3 500 zł)
  • Magazynów Energii (dopłata maksymalnie do 16 000 zł)
  • Systemów EMS/HEMS (maksymalnie do 3 000 zł)

Warto wiedzieć, że dotacja w ramach programu „Mój Prąd” jest zwolniona z podatku PIT. Jeśli koszty Twojej inwestycji będą wyższe, możesz dodatkowo skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Wiele ulg na zakup nowoczesnych rozwiązań OZE można łączyć. Oznacza to, że Twoje inwestycje w nowoczesne energie mogą być sfinansowane z kilku źródeł. Pomożemy Ci odnaleźć się w dostępnych możliwościach.

Dla kogo program „Mój Prąd”?

Beneficjentami mogą zostać osoby fizyczne, które wytwarzają prąd na własne potrzeby i które zawarły z operatorem umowę o wprowadzenie energii wytworzonej przez siebie do sieci. Z dofinansowania mogą skorzystać prosumenci, którzy rozliczają się w systemie net-billing (systemu wartościowego rozliczania nadwyżki wyprodukowanej energii).

Program Mój Prąd funkcjonuje bez ograniczeń dochodowych, dlatego przystąpić do niego może prawie każdy! Złożenie wniosku jest naprawdę proste, dlatego sprawdź możliwości dofinansowania jak najszybciej.

Program „Mój Prąd” jest szczególnie atrakcyjny dla osób, które chcą zmniejszyć swoje rachunki za energię elektryczną. Produkując własny prąd, oszczędzasz, zyskujesz niezależność energetyczną, a dodatkowo realnie wspierasz walkę z kryzysem klimatycznym.

Wniosek o dopłatę za prąd – od czego zacząć?

  1. Kup instalację fotowoltaiczną – możesz zrobić to z nami. Dokonamy pomiarów Twojego zapotrzebowania na energię i dobierzemy najbardziej efektywne urządzenia. Zamontujemy i uruchomimy Twoją mikrostację.
  2. Zainstaluj licznik dwukierunkowy i zostań prosumentem, podpisując odpowiednią umowę ze swoim operatorem. W tym też Ci pomożemy!
  3. Złóż wniosek – samodzielnie lub za pośrednictwem naszych ekspertów. Jeśli zrobisz to z nami, zaoszczędzisz sporo czasu i energii.
  4. Zdobądź dodatkowe środki – jak już wspomnieliśmy, program „Mój Prąd” to tylko jedna z możliwości. Prawdopodobnie przysługują Ci również inne opcje dofinansowania. Dokładnie sprawdzimy Twoją sytuację i przedstawimy wszystkie możliwości finansowania. Czekamy na kontakt od Ciebie!

Program „Mój Prąd” jest administrowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) i jest częścią szerszej strategii rządowej dotyczącej energii odnawialnej i zmian klimatycznych.

Skontaktuj się z nami!

Chcesz dowiedzieć się więcej lub poznać ofertę dopasowaną do Twojego domu? Zostaw swój numer, a my oddzwonimy.

A
B

Chcesz wiedzieć ile zaoszczędzisz dzięki ekologicznej energii?

Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i wszystko wyjaśni.

Zadzwoń na infolinię +48 570 100 635 lub

Zostaw swój numer telefonu

Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i wszystko wyjaśni.

Potwierdzam, że zapoznałem (-am) się z Polityką prywatności Instal3D i wyrażam zgodę na kontakt w celu przedstawienia oferty.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.
Polityka prywatności