Programy dofinansowań

Ulga termomodernizacyjna

Skorzystaj z dotacji ze wsparciem Instal 3d

Ulga termomodernizacyjna – jak oszczędzać na ogrzewaniu?

Ulga termomodernizacyjna weszła w życie w 2019 roku. Jest to ulga podatkowa dająca możliwość odliczenia podatnikom, którzy są właścicielami i współwłaścicielami domów jednorodzinnych. Obejmuje ona wydatki poniesione na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego – na przykład montażu pompy ciepła lub fotowoltaiki.

Program „Czyste Powietrze” – zdobądź dofinansowanie

Podatnik w ramach ulgi termomodernizacyjnej może odliczyć maksymalnie 53 000 zł. Jest to kwota obejmująca wszystkie przedsięwzięcia o charakterze termomodernizacyjnym w budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem.

Chcesz uzyskać ulgę termomodernizacyjną? Skontaktuj się z nami i umów się na konsultacje!

Zostaw kontakt,
oddzwonimy do Ciebie

Ulga termomodernizacyjna dla nowych domów – inwestuj w energooszczędność

Budujesz nowy dom? Postaw na energooszczędne rozwiązania i oszczędź pieniądze! Na jakie rozwiązania termomodernizacyjne możesz postawić, aby skorzystać z ulgi?

Termomodernizacja obejmuje działania takie jak:

  • ulepszenia skutkujące zmniejszeniem zapotrzebowania na energię dostarczaną na ogrzewanie budynku oraz ogrzewanie i podgrzewanie wody użytkowej,
  • ulepszenia wpływające na zmniejszenie start energii pierwotnej w lokalnych sieciach ciepłowniczych oraz zasilających je lokalnych źródłach ciepła,
  • wykonanie przyłącza technicznego do scentralizowanego źródła ciepła,
  • całkowita lub częściowa wymiana źródła energii na źródło odnawialne – na przykład montaż fotowoltaiki lub pompy ciepła.

Kto może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?

Z ulgi termomodernizacyjnej może skorzystać każdy właściciel lub współwłaściciel domu jednorodzinnego. Ulgę możesz odliczyć pod warunkiem, że:

  • wydatki na termomodernizację zostały wymienione w załączniku do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z 21 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych,
  • wydatki dotyczą przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, które zostanie ukończone najpóźniej w ciągu trzech lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesione zostały pierwsze koszta,
  • posiadasz fakturę,
  • wydatki na termomodernizację nie były finansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
  • wydatki nie zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, nie zostały odliczone od przychodu na podstawie ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne lub nie zostały uwzględnione w związku z korzystaniem z ulg podatkowych zgodnie z Ordynacją podatkową.

Jak obliczyć ulgę?

Ulgę termomodernizacyjną możesz odliczyć w zeznaniu podatkowym od dochodu opodatkowanego według skali podatkowej, dochodu opodatkowanego podatkiem liniowym, a także przychodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

Kwota odliczenia to maksymalnie 53 000 zł. Jeśli wydatki, które poniosłeś na przedsięwzięcia termomodernizacyjne, nie zostały uwzględnione w Twoim dochodzie za rok podatkowy, w którym rzeczywiście je poniosłeś – możesz odliczyć je w następnych 6 latach.

Ulgę możesz odliczyć w zeznaniu podatkowym PIT-36, PIT-36L, PIT- 37 lub PIT-28. Pamiętaj także o dołączeniu PIT/O.

Skontaktuj się z nami!

Chcesz dowiedzieć się więcej lub poznać ofertę dopasowaną do Twojego domu? Zostaw swój numer, a my oddzwonimy.

A
B

Chcesz wiedzieć ile zaoszczędzisz dzięki ekologicznej energii?

Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i wszystko wyjaśni.

Zadzwoń na infolinię +48 570 100 635 lub

Zostaw swój numer telefonu

Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i wszystko wyjaśni.

Potwierdzam, że zapoznałem (-am) się z Polityką prywatności Instal3D i wyrażam zgodę na kontakt w celu przedstawienia oferty.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.
Polityka prywatności