Deprecated: Optional parameter $post_id declared before required parameter $tp_widgets_list is implicitly treated as a required parameter in /home/jqbpdsaglq/domains/instal3d.pl/public_html/wp-content/plugins/the-plus-addons-for-elementor-page-builder/widgets_loader.php on line 208

Deprecated: Optional parameter $merge_fields declared before required parameter $mc_cst_tags_value is implicitly treated as a required parameter in /home/jqbpdsaglq/domains/instal3d.pl/public_html/wp-content/plugins/theplus_elementor_addon/includes/plus_addon.php on line 2157

Deprecated: version_compare(): Passing null to parameter #2 ($version2) of type string is deprecated in /home/jqbpdsaglq/domains/instal3d.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/core/upgrade/manager.php on line 62
Dofinansowania – Instal 3D

Programy dofinansowań

Dofinansowania

Skorzystaj z dotacji ze wsparciem Instal 3d

Zdobądź dofinansowanie na pompę ciepła, fotowoltaikę, termomodernizację – nawet do 135 000 zł

Wszystkim nam zależy, by oddychać czystym powietrzem. Dlatego w Polsce funkcjonuje wiele programów dofinansowujących zakup rozwiązań takich jak pompy ciepła czy kotły gazowe – bardziej ekologiczne alternatywy dla tradycyjnych pieców na paliwa stałe.

Jeśli chcesz zainwestować w nowoczesne urządzenia grzewcze, fotowoltaikę, ocieplenie budynku lub w inne rozwiązania termomodernizacyjne – najprawdopodobniej przysługuje Ci dofinansowanie. Możesz otrzymać kwotę pokrywającą nawet 90% wydatków.

Największe programy dofinansowania w Polsce

Programy dofinansowujące kierowane są do różnych grup klientów i oferują środki na przedsięwzięcia termomodernizacyjne różnego typu. Najważniejsze z nich, to:

Program „Czyste Powietrze”

Skierowany przede wszystkim do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy kupują ekologiczne rozwiązania grzewcze lub prowadzą inną inwestycję termomodernizacyjną. W ramach programu można otrzymać nawet 135 000 zł lub zwrot do 90% kosztów całej inwestycji.

Program „Mój Prąd”

Kierowany do osób fizycznych, które planują zamontować mikroinstalację fotowoltaiczną, pompę ciepła, system EMS/HEMS, czy magazyny energii. Kwota dofinansowania zależy od wybranego rozwiązania i waha się od 3 000 do 16 000 zł.

Program „Moje Ciepło”

Program dofinansowania pomp ciepła. Kierowany jest do osób fizycznych, które budują nowy dom jednorodzinny. Dofinansowanie to 30 lub 45% kosztów – nawet do 21 000 zł.

Ulga termoizolacyjna

To możliwość odliczenia od podatku wydatków poniesionych na ocieplenie domu/zakup rozwiązań termomodernizacyjnych. W zależności od skali inwestycji można otrzymać nawet 17 000 zł.

Oprócz programów ogólnopolskich dostępne jest wiele programów o charakterze regionalnym i lokalnym. Zastanawiasz się, z którego programu najlepiej skorzystać i jak połączyć różne źródła dofinansowania? Zdaj się na wiedzę naszych ekspertów. Pomożemy Ci zdobyć maksymalną dostępną kwotę przy minimum formalności – wszystkim zajmiemy się za Ciebie. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? 

Zostaw kontakt,
oddzwonimy do Ciebie

Kto może skorzystać z programów?

Z programów dofinansowania może skorzystać ogromna większość mieszkańców Polski. Często są to bardzo wysokie sumy, które niemal w całości finansują zakup nowoczesnych rozwiązań OZE. Ponieważ każdy program ma nieco inną specyfikę, środki mogą otrzymać osoby fizyczne budujące nowe domy, jak i osoby, które wymieniają stare kotły na paliwa stałe lub prowadzą inne inwestycje termomodernizacyjne w swoich lokalach. W zależności od programu beneficjentami mogą zostać osoby fizyczne i przedsiębiorcy. 

 

Formalności związane z większością programów są prostsze, niż może wydawać się na pierwszy rzut oka. Pamiętaj, że możemy przeprowadzić Cię przez każdy etap procedury. Pomożemy Ci znaleźć program oferujący najwyższą dotację, skompletujemy i, złożymy wniosek wraz z niezbędnymi dokumentami, będziemy reprezentować Cię w trakcie całej inwestycji, również przy rozliczeniu otrzymanych środków.

Korzyści z dofinansowania

Najważniejszą korzyścią jest oczywiście możliwość zdobycia środków na zakup i montaż nowoczesnych rozwiązań OZE. Choć są to rozwiązania, które pozwalają wyraźnie obniżyć rachunki za energię, na starcie wymagają pewnej inwestycji. Dzięki programom dofinansowania można zakupić nowoczesne pompy ciepła, instalacje fotowoltaiczne i inne rozwiązania za ułamek ich rynkowej ceny. 

 

Rozwiązania OZE to także inwestycja w wygodę i bezpieczeństwo. Dla przykładu, pompy ciepła działają bezobsługowo, samodzielnie utrzymując zadaną temperaturę, eliminując ryzyko pożaru czy zatrucia tlenkiem węgla. Ogromną korzyścią jest fakt, że rozwiązania OZE eliminują problem smogu, zużycia paliw kopalnych i negatywnego wpływu na środowisko.

Oferujemy wsparcie na każdym etapie starania się o środki

Jeśli temat dofinansowania pomp ciepła, fotowoltaiki i szeroko rozumianej termomodernizacji wydaje Ci się skomplikowany, zostaw go nam. Pomożemy Ci od samego początku – wybierzemy właściwy program, porównanym dostępne kwoty i wymagania. Napiszemy wniosek i złożymy go w Twoim imieniu. Zajmiemy się wszystkim od A do Z. Czekamy na kontakt od Ciebie!

Skontaktuj się z nami!

Chcesz dowiedzieć się więcej lub poznać ofertę dopasowaną do Twojego domu? Zostaw swój numer, a my oddzwonimy.
A
B

Chcesz wiedzieć ile zaoszczędzisz dzięki ekologicznej energii?

Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i wszystko wyjaśni.

Zadzwoń na infolinię +48 570 100 635 lub

Zostaw swój numer telefonu

Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i wszystko wyjaśni.

Potwierdzam, że zapoznałem (-am) się z Polityką prywatności Instal3D i wyrażam zgodę na kontakt w celu przedstawienia oferty.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.
Polityka prywatności

Deprecated: Return type of Elementor\Core\Logger\Items\Base::jsonSerialize() should either be compatible with JsonSerializable::jsonSerialize(): mixed, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /home/jqbpdsaglq/domains/instal3d.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/core/logger/items/base.php on line 46